Marek Hilšer – vědec, lékař, senátor, vysokoškolský pedagog

MUDr. Marek HilšerPh.D. je profesí lékař, vysokoškolský pedagog, který se v současnosti věnuje vědecké činnosti v oblasti boje s rakovinou. Zároveň je také senátorem. Na Univerzitě Karlově v Praze vystudoval mezinárodní vztahy a medicínu. Jako dobrovolník se účastnil lékařské mise v Keni s organizací ADRA. V rámci politického dění se angažoval jako aktivista, organizoval protesty proti reformám ministerstva školství, které měly zasahovat do svobod akademické půdy, otevřeně se stavěl proti záměru privatizace nemocnic a v neposlední řadě veřejně protestoval proti postupu Ruska vůči Ukrajině.

Jako kandidát v prezidentských volbách hlásal pojetí politiky jako služby lidem, chtěl se věnovat problematice vzdělávání, zdravotnictví a sociálním otázkám, životnímu prostředí a bezpečnosti ČR. V zahraniční politice měl v úmyslu upevňovat vazby především s proevropskými zeměmi. Je zastáncem silného partnerství s Evropskou unií a NATO.

„Nedáme se a nevzdáme to, budoucnost je na nás.“

Marek Hilšer